Przyroda

Region Pogranicza Czesko-Morawskiego prócz licznych unikalnych zabytków historycznych lub zabytków techniki ma do zaoferowania również przepiękną i niezniszczoną przez człowieka przyrodę. Pagórkowata kraina pokryta gęstymi lasami i obfitująca w romantyczne doliny i rzadkie formacje z piaskowca jest idealnym miejscem na wypoczynek lub do spędzenia w atrakcyjny sposób czasu wolnego - w siodle lub na rowerze lub też podczas pieszych wycieczek.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy z pewnością wizyta w Rezerwacie Przyrody Toulovcovy maštale. Jest to teren, na którym według legendy w dawnych czasach ukrywał się znany rycerz-zbójnik o imieniu Toulovec, tworzy skalny labirynt skał o różnych kształtach i fantazyjnych nazwach. W obrębie regionu turystycznego Pogranicza Czesko-Morawskiego leży również część Parku Krajobrazowego Góry Zdziarskie.

Pięknem krajobrazu tutejszych terenów można rozkoszować się również wspinając się na jedną z wież widokowych i tarasów widokowych.

Jeśli podczas wędrówek przez Pogranicze Czesko – Morawskie chcesz lepiej poznać tutejsze atrakcje lub historię tego regionu warto udać się na wędrówkę szlakami dydaktycznymi, których jest kilka i są one ograniczone miastami Litomyšl, Svitavy, Polička, Moravská Třebová oraz Vysoké Mýto.

Więcej informacji

Hřebečskie szlaki górnicze - wieża widokowa Strážný vrch.
Turystyka rowerowa.

Szukaj

:
:
Oświadczenie o dostępie | Klauzula prawna | Ankiety | Mapa stron
 
© 2008 - 2021 Českomoravské pomezí
WebEdit: World Media Partners, s.r.o., Grafika: Tomáš Pakosta / tpd, Szablony: Neofema s.r.o.
Wyświetl klasycznie | Wyświetl dla telefonu komórkowego