Cyklobusem przez Pogranicze Czesko - Morawskie

Przy współpracy władz województwa pardubickiego oraz miast Litomyšl, Polička, Svitavy oraz Moravská Třebová uruchomiono linie tzw. cyklobusów umożliwiających lepsze zapoznanie się z niektórymi atrakcjami tego regionu.

Projekt o nazwie „Cyklobusem przez Pogranicze Czesko-Morawskie” ma już wielu swoich zwolenników. Pierwszy cyklobus (autobus przystosowany do przewozu rowerów) wyjechał na trasę w 2006 roku, natomiast w 2009 roku po raz czwarty umożliwi więc zarówno mieszkańcom Pogranicza Czesko-Morawskiego jak i turystom lepsze dotarcie do najciekawszych miejsc tego regionu. Miłą niespodzianką dla fanów turystyki rowerowej będzie przedłużenie trasy cyklobusu w kierunku Morawskiej Třebowej. Trasa cyklobusu poprowadzi więc przez Poličkę, Proseč, Nové Hrady i Litomyšl do Svitav a stamtąd przez Morawską Třebową i Městečko Trnávka do Jevíčka.

Mapa cyklobusów.

Cyklobus będzie kursował w piątki, soboty i niedziele w okresie od czerwca do września. Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy podano na poniższych stronach i na ulotkach, rozsyłanych bezpośrednio do mieszkań prywatnych i będą do dyspozycji również w centrach informacji Pogranicza Czesko - Morawskiego, na dworcach autobusowych i naturalnie bezpośrednio w samych cyklobusach. Ulotka zostanie uzupełniona również o rozkład jazdy cyklobusu firmy Veolia Transport kursujący na trasie Pardubice - Chrudim - Nové Hrady - Litomyšl - Proseč - Borová - Hlinsko. Linia ta stworzy wyśmienitą okazję do zwiedzenia najróżniejszych atrakcji Pogranicza Czesko-Morawskiego również turystom z regionu Pardubic i Chrudimia. Na ulotce podano kilka typów na wycieczkę pieszą i rowerową.

Życzymy przyjemnej podróży i wielu niezapomnianych wrażeń!

Rozkład jazdy cyklobusów.

Cena biletu dla podróżnych z rowerem wyniesie około 40 koron i obowiązuje na dowolną odległość do momentu wysiadania z autobusu.

Bilet rodzinny (maksymalnie dwie osoby dorosłe i dzieci) kosztuje 20 koron od osoby.

Podróżni bez rowerów będą obsługiwanie zgodnie z obowiązujący m taryfikatorem.

Logo województwa pardubickiego.


Projekt zrealizowano przy finansowej współpracy województwa pardubickiego.
www.pardubickykraj.cz
www.czechy-wschodnie.info

Wieża widokowa Pastýřka.
Spacer po mieście Polička - izba rodzinna B. Martinů mieszcząca się w wieży kościoła św. Jakuba.

Inspirujące programy

Oświadczenie o dostępie | Klauzula prawna | Ankiety | Mapa stron
 
© 2008 - 2021 Českomoravské pomezí
WebEdit: World Media Partners, s.r.o., Grafika: Tomáš Pakosta / tpd, Szablony: Neofema s.r.o.
Wyświetl klasycznie | Wyświetl dla telefonu komórkowego